İstanbul Trafik Durumu Canlı Trafik7X24 anlık takip etmemizi sağlayan hizmetiyle trafikte yol alanların işini kolaylaştırıyor. Uygulama ile ister cep telefonunuzdan, ister tabletten isterseniz masaüstü bilgisayarınızdan İstanbul Trafik Durumunu takip edebilirsiniz. Trafik yoğunluğuna göre haritada yol durumları yeşilden başlayarak koyu kırmızıya kadar değişen renk ve tonlarda kolay anlaşılması sağlanıyor. Trafik7X24 tarafından sunulan bu hizmete erişmek için mobil veya masaüstü altyapılarını kullanabilirsiniz.

İstanbul Trafik sadece İstanbul’un ana arterlerini değil, ara sokaklarına kadar her noktasının anlık trafik durum bilgisini İstanbul şehir içerisinde taksilerde bulunan Taxi7x24 uygulamasından  yararlanarak hizmet veriyor. Trafik7x24, trafik durumuna dair sürekli güncelleştirilmekte olan bilginin Taxi7x24 servisi çerçevesinde geliştirilen şehir planları veya karayolu haritaları üzerinde kullanıcıya sunulduğu bir web servisidir. Karayolu trafiğinin sıkışık olduğu büyük şehirler için ayrıca trafik sıkışıklığı ortalama endeksini de belirleyen Trafik7x24, böylece sürücülerin şehirdeki trafik durumuna dair genel bir bilgiye ulaşmasına da yardımcı olur.

Trafik7X24 servisi birçok şehrin anlık trafik verisini sunmaktadır. Yollar üzerindeki yeşil çizgiler yolun boş olduğunu, sarı çizgiler trafiğin akıcı olduğunu, turuncu çizgiler trafiğin yoğun olduğunu, kahverengi çizgiler ise trafiğin durma noktasında olduğunu göstermektedir.